BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Felfüggesztették a Pannon-Flax-ot

2001. november 8. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A tőzsdetitkárság a kibocsátó kérésére tegnap a kereskedés befejezése után három tőzsdenapra felfüggesztette a Pannon-Flax-részvények forgalmazását. Ha a papír kereskedését befolyásoló információ előbb nyilvánosságra kerül, természetesen jövő szerda előtt is visszaállhat a kereskedés. A Pannon-Flax elnöke, Váradi Ernő a NAPI Gazdaság kérdésére elzárkózott a választól. Más forrásból is csak annyit sikerült megtudni, hogy a kérdéses információ alighanem a Pannon-Flax legfontosabb - és az autópálya-építésből való kimaradása óta meglehetősen problémás - befektetésével, a Betonútépítő Nemzetközi Építőipari Rt.-vel (BNÉ) függhet össze, ám nincsen szó csőd- vagy felszámolási bejelentésről.
Megfigyelők szerint két olyan ügy lehet, amely befolyásolhatja az elsődlegesen textilipari, áttételesen építőipari részvény utóbbi napokban már 700 forint fölé is emelkedő árfolyamát: ha vevő jelentkezik a BNÉ-re, vagy ha a társaság megindítja egykori alapítója és fő konkurense, a Betonút Rt. elleni, korábban beharangozott (NAPI Gazdaság, 2001. október 20., 9. oldal) kártérítési perét. A kereset összege akár a 10 milliárd forintot is meghaladhatja, a genfi választott bíróság előtti eljárás viszont meglehetősen hosszadalmasnak és kétes kimenetelűnek ígérkezik. Valószínűbb, hogy a legutóbbi Pannon-Flax-közgyűlésen (NAPI Gazdaság, 2001. szeptember 28., 11-12. oldal) megfogalmazott szándék - a BNÉ eladása - áll közelebb a megvalósuláshoz. A lehetséges vevők között a jól értesültek az autópálya-konzorcium egyik tagját éppen úgy emlegetik, mint az egyik magyar terepen működő külföldi építőipari céget.
(NAPI)

Economx
Economx

Ez is érdekelhet