BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Saját erőművet épít a TVK is

Önálló hőerőműve lesz 2003-tól a Tiszai Vegyi Kombinát Rt.-nek, a cég az erről szóló szindikátusi szerződést szerdán írta alá az Észak-magyarországi Áramszolgáltató (Émász) Rt.-vel. A TVK Erőmű Kft. néven alapított közös társaság többségi, 74 százalékos tulajdonosa az Émász, a TVK 26 százalékos tulajdoni hányaddal bír.

2001. november 4. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Azért vált szükségessé a TVK-nak egy saját erőmű megépítése, mert a tiszapalkonyai hőerőmű, amely jelenleg biztosítja a cég hőellátását, 2003 után ezt jogszabályi okok miatt már nem vállalja - tudta meg a NAPI Gazdaság Molnár Józseftől, a TVK vezérigazgatójától. A döntésben egyébként az is közrejátszott, hogy az önálló erőmű hosszú távon, versenyképes áron biztosíthat gőzt, fűtési forró vizet, sótlan vizet és villamos energiát a vegyigyárnak. Az áramszolgáltató nemcsak a beruházás finanszírozásában és megvalósításában vesz részt, hanem az erőmű üzemeltetésében és karbantartásában is. Ezen feladatok elvégzésével azt a Sinergy Kft.-t kívánja megbízni, amelynek 50-50 százalékban tulajdonosa az Émász és az ugyancsak RWE-EnBW érdekeltségű Elmű Rt. A Sinergy egyébként jelenleg városi hőerőművet épít Kazincbarcikán és Tiszaújvárosban is, összességében mintegy 6 milliárd forint értékben.
I. S.

Illésy Sándor
Illésy Sándor

Ez is érdekelhet