Azért vált szükségessé a TVK-nak egy saját erőmű megépítése, mert a tiszapalkonyai hőerőmű, amely jelenleg biztosítja a cég hőellátását, 2003 után ezt jogszabályi okok miatt már nem vállalja - tudta meg a NAPI Gazdaság Molnár Józseftől, a TVK vezérigazgatójától. A döntésben egyébként az is közrejátszott, hogy az önálló erőmű hosszú távon, versenyképes áron biztosíthat gőzt, fűtési forró vizet, sótlan vizet és villamos energiát a vegyigyárnak. Az áramszolgáltató nemcsak a beruházás finanszírozásában és megvalósításában vesz részt, hanem az erőmű üzemeltetésében és karbantartásában is. Ezen feladatok elvégzésével azt a Sinergy Kft.-t kívánja megbízni, amelynek 50-50 százalékban tulajdonosa az Émász és az ugyancsak RWE-EnBW érdekeltségű Elmű Rt. A Sinergy egyébként jelenleg városi hőerőművet épít Kazincbarcikán és Tiszaújvárosban is, összességében mintegy 6 milliárd forint értékben.
I. S.
