BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Befejeződött a Transpetrol átvilágítása

2001. október 19. péntek, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A részleges privatizáció előtt álló szlovák Transpetrol stratégiai vállalatban befejeződött az átvilágítás. Mind a hat érdeklődő - Slovnaft, Ceská Rafinérska, Rosznyeft (a szlovákiai Forest Trade Companyval közösen), Texaco, Szurgutnyeftyegaz és a Jukosz - megismerkedett a cég helyzetével. A jelentkezők november 16-ig megtehetik kötelező érvényű ajánlatukat - adta hírül pénteken a TASR szlovák hírügynökség a Deloitte & Touche-ra, a kormány privatizációs tanácsadójára hivatkozva.
Az érdeklődők ajánlatait a Mária Machová privatizációs miniszter mellett működő nyolctagú bizottság fogja kiértékelni, amely az év végéig a Dzurinda-kabinet elé terjeszti ajánlatát. A Transpetrol 49 százalékos részvénycsomagjának tenderét 2001. május 31-én hirdették meg és a cég eladásáról várhatóan még az év végéig döntenek.
A Transpetrol 2000-ben 9,273 millió tonna kőolajat szállított, tavalyi forgalma 2,1 milliárd koronára rúgott, bruttó nyeresége pedig 204,9 millió korona volt. A 36,2 százalékban Mol-tulajdonú pozsonyi Slovnaftnak többek között azért lenne kedvező az évi 25,5 millió tonna maximális áteresztőképességű, 515 km hosszú kőolajvezetéket (ennek döntő része az Ukrajnából érkező Barátság vezeték) működtető Transpetrol megvásárlása, mert az magának a Slovnaftnak és a Ceská Rafinérska cseh finomítónak szállítja az energiahordozót. A Transpetrol vezetékhálózata az Adria vezetékhez is kapcsolódik.
Sidó Zoltán,
az Új Szó munkatársa

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet