Megkezdődtek a kizárólagos tárgyalások a Mol, a Nafta Polska és a PKN Orlen között a PKN Orlen 17,58 százalékos részvénycsomagjának megvásárlásáról. A Mol és a PKN pénteken délután kiadott közleményei szerint a kizárólagos tárgyalásokról szóló megállapodást pénteken írta alá a három fél. Az üzlet részeként a PKN maga is hasonló mennyiségű Mol-részvényt vásárolhatna meg, illetve a két cég között igen szoros együttműködés alakulna ki. A kizárólagos tárgyalások jogát a Mol az OMV-vel szembeni versenyben nyerte el korábban, ezt a lengyel kormány közvetlenül a választásokat követően bejelentette. A tárgyalások ténye nem új hír, csupán maga az aláírás, az azonban közel sem biztos még, hogy ezt üzlet is követi.
(NAPI)
