BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megnyílt a Richter orosz gyára

2001. október 11. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Richter Rt. moszkvai centenáriumi ünnepségén Bogsch Erik, a társaság vezérigazgatója bejelentette, hogy ma avatják fel a cég 100 százalékos tulajdonában álló Farmograd gyógyszergyárat - jelentette a NAPI Gazdaság munkatársa Moszkvából. Az Isteni Megváltó székesegyház kongresszusi termében elhangzottak szerint a Richter eddig több mint 18 millió dollárt költött a GMP-követelményeknek megfelelő üzem felépítésére. Ezzel a FÁK-országokban a legnagyobb magyar tőkebefektetést hajtotta végre.
A Farmograd Zártkörű Rt. 60 százalék Richter- és 40 százalék Adamantan Rt.-részvétellel jött létre, majd 1999 márciusában 100 százalékban Richter tulajdonba került. A 135 dolgozót - köztük ötven diplomás szakembert - foglalkoztató gyárban hamarosan megindul a tablettázás, ott állítják elő majd többek között az orosz piacra szánt Seduxen és Mydocalm készítményeket, de licenctermékek gyártására is sor kerül. A cég legfontosabb feladata, hogy biztosítsa a Richter jelenlétét az orosz piacon még akkor is, ha helyi gazdasági-politikai változások eredményeképpen korlátozó intézkedéseket vezetnének is be.
(NAPI)

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet