BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szerbiában járt a Mol delegációja

2001. október 4. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Aleksandar Vlahovic szerb gazdasági és privatizációs miniszter szerdán Belgrádban fogadta a magyar olajipari vállalat, a Mol Rt. küldöttségét. Az olajvállalatot a szerbiai privatizációs lehetőségekről tájékoztatták – derül ki az MTI jelentéséből.
A vállalat delegációját Méhes Sándor igazgatósági tag vezette. Vlahovic tájékoztatta a Mol Rt. képviselőit a szerbiai privatizációkról, a pályázatok kiírásának rendjéről, különös tekintettel az olaj- és gázipari vállalatok magánosítására. A gazdasági minisztérium közleménye szerint a küldöttség kifejezésre juttatta, a Mol Rt. érdekelt abban, hogy részt vegyen egyes nagyobb szerbiai vállalatok privatizációjában.
A Mol már korábban is hangoztatta, hogy a térségben minden privatizációs lehetőség iránt érdeklődik. Mind ez idáig csak északi irányba sikerült terjeszkednie, megszerezte a Slovnaftot és lépéselőnybe került az OMV-vel szemben a lengyel PKN Orlen eladásánál. A déli irányú terjeszkedés eddig egyedül a horvát INA esetében merült fel, ott azonban a választások következtében erre végül nem került sor. Szerbia eddig a politikai bizonytalanság miatt nem jöhetett szóba, a helyzet normalizálódásával azonban ott is új lehetőségek nyílhatnak meg.
(NAPI)

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet