BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hitelt vett fel a Slovnaft

2001. szeptember 28. péntek, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A szlovák Slovnaft olajfinomító szerdán 165 millió dollár összegű, öt évre szóló hitelmegállapodást írt alá részint pénzalapjainak feltöltése, részint hitelportfóliójának átalakítása végett - jelentette a Reuters. A konzorciális hitelt a Bank of Tokyo-Mitsubishi, az osztrák Raiffeisenbank és a német Westdeutsche Landesbank nyújtja, több mint tíz másik bank részvételével. A korábbi hírekben 150 millió dolláros összeg szerepelt - augusztusban a londoni bankközi kamat (LIBOR) plusz 90 bázispont kamattal nyújtott kölcsönről volt szó -, de ezt végül túljegyezték.
A szlovák kormány tegnap megnevezte a Transpetrol állami olajvezetéket üzemeltető vállalatra kiírt privatizációs pályázaton részt vevő cégeket - tudósított az MTI. A Slovnaft mellett - melyben a Mol Rt.-nek jelenleg 36,2 százalékos részesedése van - pályázik az amerikai Texaco, három orosz és egy cseh vállalat is. A 49 százalékos tulajdoni hányad és az irányítási jogok megvásárlására november 16-ig kell kötelező ajánlatot beadni. A Transpetrol éves kapacitása 21 millió tonna kőolaj, de tavaly csupán 9,3 millió tonnát szállított.
(NAPI)

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet