BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Büntetett a felügyelet és a BÉT is

2001. szeptember 26. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Pénzbírságot rótt ki, illetve figyelmeztetésben részesített két tőzsdei céget a BÉT, mivel azok nem tettek eleget soron kívüli tájékoztatási kötelezettségüknek, és csak késve értesítették a tőzsdét e héten megtartott rendkívüli közgyűléseik határozatairól. A Kartonpack megúszta figyelmeztetéssel, mivel külön felszólításra a közgyűlés másnapján megküldte a BÉT-nek a tájékoztatást. A Csepel Holding Rt.-re viszont 100 ezer forintos bírságot szabtak ki, mert már volt hasonló ügye. A társaság legutóbb az első féléves gyorsjelentése kapcsán nem tett maradéktalanul eleget a tőzsdei szabályoknak.
A Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete is bírságolt, a bennfentes bejelentési kötelezettség elmaradása miatt az OTP-t és az OTP Értékpapír Rt.-t együttesen 800 ezer, míg Lenk Géza vezérigazgató-helyettest 200 ezer forint megfizetésére kötelezte. A banki vezető tavaly decemberben és idén januárban az OTP-részvényekkel kapcsolatos tőzsdei tranzakcióit nem jelentette be, illetve figyelmen kívül hagyta azt az épt.-paragrafust, amely szerint a tárgyévi mérleg fordulónapjától az éves beszámoló elfogadásáig vezető állású személy nem köthet ügyletet a saját cégének értékpapírjaira.
M. J.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet