BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem döntöttek a PKN Orlenről

2001. szeptember 21. péntek, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az elmúlt hetek versenyfutása ellenére a csütörtök éjjel tartott kormányülésen sem hoztak döntést Lengyelországban az olajipar privatizációjáról. Így szinte bizonyos, hogy a Lengyelországban vasárnap kezdődő választások előtt már nem választják ki sem a Molt, sem az OMV-t a PKN Orlen eladásra felkínált 17,58 százalékos részvénycsomagjának megvételére, de ugyanúgy nem történt megegyezés a gdanski finomító, a Rafineria Gdanska ügyében sem.
A hírügynökségi jelentések eltérő módon számolnak be az eseményekről. A meglehetősen szűkszavú hivatalos közleményekből csupán annyi derül ki, hogy a Nafta Polska felügyelőbizottsága meghallgatta az igazgatóság, illetve a BNP Paribas mint privatizációs tanácsadó javaslatát, de a formai és tartalmi előfeltételek hiányában végül is maga az fb már nem véleményezte a javaslatokat. (Egyes jelentések szerint a Nafta Polska igazgatósága a Mol, míg felügyelőbizottsága az OMV ajánlatát találta vonzóbbnak.)
A hírdömping és a sok alkudozás végeredménye tehát nagy valószínűséggel csupán annyi lett, hogy a két egymással versengő olajcég egyre magasabbra srófolta a részvénycsomag árát (a hírek szerint a Mol már 30, az OMV pedig 32 zlotynál járt részvényenként), de győztes ebben a ciklusban nem született. Ma még nem lehet tudni, hogy a következő kormánytól milyen lépések várhatóak, hiszen többször bejelentették, hogy nem értenek egyet az eladással. Ha mást nem is, ők annyit már nyertek, hogy amikor alkura kerül majd sor, a most kiszivárgott számok vélhetően irányadóak lesznek.
A. A. G.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet