BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nobilis Kristóf econetet vett

2001. szeptember 19. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Öt százalékot meghaladó tulajdonszerzésről tett bejelentést tegnap a tőzsde hivatalos lapjában Nobilis Kristóf (a CA-IB egykori igazgatója, a BIF Rt. egyik fő tulajdonosa), aki a BÉT első és ez idáig egyetlen internetes társaságában 5000 ezer darab C sorozatú, 25,5 százaléknyi szavazati hányadot megtestesítő szavazatelsőbbségi részvényt vásárolt. Az eladó a Kvant Rt. volt, az ügylet árfolyamát az érintett felek nem hozták nyilvánosságra.
A tulajdonosi szerkezet szempontjából mindenképpen jelentős változás nagy valószínűséggel nem fogja befolyásolni az econet.hu további működését. A szavazórészvények döntő hányada továbbra is a korábbi tulajdonosok, elsősorban a három alapító kezében maradt (Szenes Gábor a szavazatok 30,98, Bencsik Attila 12,9, Gráf István 9,56 százalékával rendelkezik, azaz ők együtt összesen 53,44 százalékát birtokolják, noha tényleges tulajdonhányaduk az elsőbbségi jogok miatt ettől eltér), akik nem terveznek változtatást a cég stratégiájában. A társaság egyébként az első félévben alig 35 milliós árbevétel mellett 175 millió forint veszteséget halmozott fel. A menedzsment szerint azonban nagy ugrás várható mind az eredmény, mind az árbevétel tekintetében az OPS (Online Publishing System) jóvoltából, amellyel júniusban léptek piacra. A következő negyedéves gyorsjelentésből várhatóan kiderül, hogy az ehhez fűzött remények mennyire voltak megalapozottak, mindazonáltal az econet.hu-nak szüksége is van az új termékből származó többletforgalomra, mert az eddigi fejlemények meglehetősen távolinak mutatják az idei évre tervezett 300 millió forintos árbevételt.
(NAPI)

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet