BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Mol pályázna az Unipetrolra

2001. szeptember 18. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Mol Rt. és a TVK Rt. szándéknyilatkozatot nyújtott be, közölve: érdekli őket az Unipetrol cseh olajipari társaság eladása. A közös nyilatkozatról Felkai György, a Mol kommunikációs igazgatója kedden tájékoztatta a Reuters hírügynökséget, de további részleteket nem kívánt elmondani - jelentette az MTI.
A cseh privatizációs ügynökség (NPF) múlt szerdán közölte, hogy mintegy 20 társaság és konzorcium jelezte előzetesen érdeklődését az Unipetrol 63 százalékos részvénycsomagja iránt a szeptember 7-ei határidőig. A cseh kormány szeretné még az idén lezárni az ügyletet.
Az Unipetrol 62,99 százalékos részvénycsomagját kínálta fel most a cseh tulajdonos a HSBC Investment Bank közreműködésével. A társaság számos tevékenységi körben érdekelt, így van olajfinomítója a Ceská Rafinerska, vegyipari cégei, a Kaucuk és a Chemopetrol, és övé az ország legnagyobb benzinkúthálózata, a Benzina is. A társasággal kapcsolatban korábban több lehetséges befektetőt is emlegettek: így felmerült az orosz Szibur, az ugyancsak orosz Lukoil, továbbá a Rafinerskában már tulajdonrészt szerzett Agip/Shell/Conoco konzorcium, illetve a kanadai Norex Petroleum és a cseh Agrofert vegyipari csoport. A cég tervezett privatizációja - a privatizációs tanácsadó a brit HSBC bank lesz - 10 és 16 milliárd korona közötti bevételt eredményezhet a várakozások szerint.
(NAPI)

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet