BUX 140082.71 0,33 %
OTP 45760 -0,46 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egy százalékponttal gyengült a forint

2001. szeptember 17. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A várakozásoknak megfelelően emelkedett a hozamszint a 3 hónapos futamidejű MNB-kötvények tegnapi aukcióján. Az értékpapírok átlaghozama az egy héttel korábbi kibocsátáshoz képest 14 bázisponttal, 10,95 százalékra nőtt. Az elsődleges forgalmazóktól az aukcióra több mint 87 milliárd forint értékben érkeztek jegyzések, a jegybank azonban mindössze 38 milliárd forint értékű kötvényt értékesített. A legmagasabb elfogadott hozam 10,98 százalék, a legalacsonyabb pedig 10,85 százalék volt.
A másodlagos állampapírpiacon a pénteki megtorpanás után folytatódott a referenciahozamok emelkedése. Csendes kereskedés mellett elsősorban kisebb tételű külföldi eladások jellemezték a piacot. Megfigyelők szerint a hosszabb futamidejű papírok esetében bekövetkezett 14-20 bázispontos emelkedés mögött a nemzetközi piacokra is jellemző bizonytalanság áll. A befektetők ugyanis az amerikai válaszcsapásig várnak a jelentősebb tranzakciókkal.
Az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) a 3 hónapos futamidejű diszkontkincstárjegyek mai aukciója mellett 3 és 10 éves államkötvények aukcióit tartja csütörtökön, szerdán pedig - immár ötödször - a 2001/I és 2002/J államkötvények visszavásárlását rendezi meg a kincstár.
A Budapesti Árutőzsde pénzügyi szekciójában 7,4 milliárd forint értékben kötöttek tegnap üzleteket. Az euró elszámolóára minden határidőre jelentősen, mintegy 0,50-3,80 forinttal erősödött. A dollár az idei lejáratokra gyengült, míg a jövő évi terminek árfolyama kismértékben emelkedett, illetve stagnált.
Több mint egy százalékponttal mérséklődött a forint jegyzése hétfőn a bankközi piacon. Az árfolyam az intervenciós sáv erős oldalán, a centrumtól számított 7,20 százalékon nyitott és a kereskedés nagy részében 6,50 százalék körül ingadozott, zárásra pedig egészen 6,15 százalékig gyengült. A nap kereskedésére az euró kereslete volt a jellemző, ami a dealerek szerint összefügghet a magyar értékpapírok külföldi befektetők általi eladásaival éppúgy, mint a nemzetközi piacokon tapasztalható az euró erősödésével. Az euró a folyamatos kereslet hatására 258,70/90 forintig drágult, míg a dollár 279,05/50 forinton zárt. Az overnight forintpiacon minimális mértékben csökkentek az egynapos kamatok, az üzletek zöme továbbra is 11 3/4 százalékon jött létre.
M. J.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet