BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mégis a Mol-ajánlat a jobb?

A lengyel lapok szerint a Mol saját ajánlatát igyekszik még vonzóbbá tenni azzal, hogy a tranzakció esetére kilátásba helyezte Slovnaft-részvények megvásárlásának lehetővé tételét a PKN Orlen számára. Mindeközben ismét reflektorfénybe került a Mol gázüzletágának eladása: a lengyel újságok úgy tudják, hogy a Mol év végéig értékesíti nagy veszteségeket hozó üzletágát és erre vonatkozóan már tárgyalások folynak egy francia céggel.

2001. szeptember 12. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Slovnaft-részvényekre vonatkozó ajánlatról Marek Foltynowicz, a Mol Rt. lengyelországi tanácsadója tett említést keddi varsói sajtóértekezletén. A tanácsadó ugyanakkor az MTI kérdésére szerdán már úgy nyilatkozott, hogy ő csupán kívánatos lehetőségként, szinte szükségszerűségként, nem pedig eldöntött tényként említette a Slovnaft-részvények eladását a PKN Orlennek. Ugyanakkor a Gazeta Wyborcza szerint a Mol még külön szavazati jogot is biztosítana a PKN-nek a Slovnaft ügyeiben.
A sokszor egymásnak is ellentmondó nyilatkozatok mögötti valóság valójában valószínűleg annyi, ami a korábbi Mol-ajánlatról már kiszivárgott hírekben is szerepelt.

A két vállalat bizonyos fokú egyesülése során a Mol tulajdonában álló Slovnaft-részvények óhatatlanul az immár közös menedzsmenttel egy vállalatként működő cég tulajdonában lennének. Ilyen értelemben semmiféle értelme nincs külön Slovnaft-részvényeket a PKN-nek eladni, különösen mivel a PKN nem olyan régen maga is vásárolhatott volna a Mol áránál jóval olcsóbban Slovnaft-részvényeket.
A tanácsadó pontosította a gázüzletággal kapcsolatos nyilatkozatait is, amelyek szerint a gázüzletág eladásáról szóló 2001. végi határidőt csupán kívánatos lehetőségként és nem bizonyosságként említette meg. A lengyel újságok ugyanakkor tudni vélik, hogy a Mol év végéig eladja jelenleg nagy veszteségeket hozó gázüzletágát, és erre vonatkozóan már folynak a tárgyalások egy francia céggel. Az ügylettől mintegy 500 millió dollár bevételt remélnek.
A. A. G.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet