Várhatóan hétfőn dönt a Nafta Polska, a lengyel olajipari privatizációs ügynökség a Rafineria Gdanska, a második legnagyobb lengyel finomítói komplexum privatizációjának jóváhagyásáról - mondta pénteken Barbara Litak-Zarebska kincstárügyi miniszterhelyettes. Az üzem 75 százalékának megvételéről szóló kizárólagos tárgyalásokra júniusban a brit Rotch Energy csoportot választotta ki a Nafta Polska a Mol Rt.-vel szemben. A tranzakció értékét iparági bennfentesek 300-350 millió dollárra teszik - írta a Reuters.
A miniszterhelyettes újságíróknak azt mondta: várakozásai szerint a Nafta Polska hétfőn hagyja jóvá a Gdanska-privatizációt, amelyre a kormány még ebben a hónapban végső áldását adhatja - jelentette az MTI. A PKN Orlen eladásáról továbbra sincs semmi hír, a két versengő ajánlat nagyon közel áll egymáshoz.
(NAPI)
