A Mol immár részvényenként 30 zlotyt is megadna a PKN 17,58 százalékos részvénycsomagjáért - jelentette az MTI a lengyel Rczezpospolita gazdasági napilap egy az ügylethez közel álló forrásból származó információjára hivatkozva. Az ajánlott összeg 2,2 milliárd zloty, ami 518 millió dollárnak felel meg. Ez szignifikánsan magasabb, mint a korábban elhangzott 25, illetve 26 zlotys ajánlat, amelyeket a piac mindkét versengő félnek, az OMV-nak illetve a Molnak is tulajdonított.
A versenyben ezzel a Mol kerülhetett előnybe, hiszen 25 zlotys ajánlatát - a lap szerint - korábban a lengyel kincstárügyi minisztérium nem találta elég vonzónak az OMV 26 zlotys ajánlatához képest. A Mol erre azzal válaszolt, hogy jelentősen megemelte az árat és szövetkezett Jan Kulzhykkal, a lengyelországi privatizációk egyik kulcsfigurájával, illetve a France Télécommal, amely jelenleg is társtulajdonos a TPSA távközlési szolgáltatóban. A Mol ajánlatát az is erősíti a lap szerint, hogy a magyar kormány állítólag biztosította a lengyel felet, mindent megtesz avégett, hogy az ügylet után a Mol veszteséges gázüzletága ne terhelje tevékenységüket. A Mol Rt. a megjelent információkat nem kommentálta, a társaság illetékese kérdésünkre emlékeztetett a már korábban is hivatkozott titkossági nyilatkozatra, amelynek értelmében az ügylettel kapcsolatosan semmilyen információt nem adhatnak ki.
A. A. G.
