BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az OMV is emelt ajánlatán

2001. szeptember 6. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Lassan piaci kofák versengésére emlékeztető licitálás látszik kialakulni a PKN Orlen lengyel olajtársaság 17,58 százalékos részvénycsomagjának megvásárlásáért - legalábbis ha hihetünk a lengyel Rzeczpospolita gazdasági lap nem hivatalos értesüléseinek. Miután a Mol korábbi 25 zlotys ajánlatára az OMV ráígért részvényenként egy zlotyt, a Mol újra megemelte ajánlatát, részvényenként 30 zlotyra. Ezzel már a korábban becsült szinteknél jóval magasabbra, 518 millió dollárra emelkedett a lengyel társaság részvénycsomagjáért kínált összeg, amire azonban tegnap ismét ráígért az OMV, ezúttal fél zlotyt részvényenként. Az ügylet tehát immár egyáltalán nem egy nagy vállalat felvásárlására, sokkal inkább árverésre emlékeztet. Különösen ha figyelembe vesszük, hogy minden elodázott nappal valószínűbb lesz, hogy a lengyel választások bekövetkezte az egész ügyletet legalábbis teljesen új alapokra helyezi.
A. A. G.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet