Tovább erősödött a forint tegnap a bankközi devizapiacon. A korábbi 8,50 százalékkal szemben a hazai fizetőeszköz szerdán az intervenciós sáv erős szélén, a centrumtól számított 8,65-8,70 százalékon fejezte be a kereskedést. A forgalom nem volt számottevő, napközben a kurzus csak szűk sávban ingadozott. Az eurót késő délután 251,70/252,00 forinton, a dollárt pedig - a nemzetközi pénzpiacokon tapasztalható erősödéssel párhuzamosan - 283,20/50 forinton váltották a bankok. Ez utóbbi közel 3 forinttal magasabb az előző napi zárójegyzésnél. Az árutőzsde pénzügyi szekciójában az elektronikus rendszer meghibásodása miatt tegnap szünetelt a kereskedés, emiatt az elszámolóárak nem változtak. A kereskedés ma 10 órakor indul újra.
Az overnight forintpiacon a likviditásbőség miatt 11 százalék alá süllyedtek az egynapos árak. Közepes forgalom mellett az üzletek zömét 10 3/4-11 százalék között kötötték. A másodlagos állampapírpiacon csendes, visszafogott volt a kereskedés. A referenciahozamokban nem történt lényeges változás, a legtöbb terminnél csökkenés volt megfigyelhető. Nagyobb elmozdulás egyedül az egyéves futamidejű diszkontkincstárjegyek esetében volt, de itt is csak a papírváltás miatt következett be a 8 bázispontos mozgás.
Az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) tegnap két aukciót is tartott, ezek során a 2201/J jelű államkötvényből 2,6 milliárd forint értékben, a 2002/J jelű értékpapírokból pedig 2,7 milliárd forint értékben vásárolt vissza. Ma a kincstár 2 és 5 éves államkötvényeket aukcionál, de a piaci vélemények szerint ettől sem várható komolyabb elmozdulás a piacon.
M. J.
