BUX 138886.16 -0,44 %
OTP 44840 -0,18 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A leggazdagabb lengyel lett a Mol tanácsadója

2001. szeptember 4. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A lengyel illetékesek lapzártánkig sem közöltek semmilyen információt a PKN Orlen 17,6 százalékos részvénycsomagjának eladásáról, illetve arról, hogy a Mollal vagy az osztrák OMV-val kívánják folytatni a tárgyalásokat. A teljes hírzárlat miatt esélylatolgatásokra kényszerülő média újabban megint a Molt tartja esélyesebbnek, a magyar olajtársaság ugyanis megszerezte magának tanácsadóként Jan Kulczykot, akit Lengyelország leggazdagabb embereként tartanak számon, akinek privatizációs ügyekben a legnagyobb befolyása van.
Az osztrák Wirtschaftsblatt szerint az ellenzéki Demokratikus Baloldali Szövetség (SLD), a szeptember 23-ai választások nagy esélyese, egyre határozottabban fellép az állami tulajdon „kiárusítása" ellen. Wieslaw Kaczmarek, akit az ország következő kincstárügyi miniszterének tekintenek, szinte naponta kijelenti, hogy meg fogja vétózni a PKN-rész eladását. Ennek ellenére sokan úgy ítélik meg, hogy Jan Kulczyk befolyásának segítségével még egy ilyen akadály is elhárítható, s ezért a Molt tartják esélyesebbnek. A hírek értékelésénél mindenesetre figyelembe kell venni, hogy a döntésre illetékes Nafta Polska hallgatása miatt a médiában gyakorlatilag hetente változik, hogy éppen kit tartanak esélyesebbnek, és mindaddig, amíg a lengyel olajszektor privatizálásáért felelős állami holding nyilvánosságra nem hozza döntését, csupán találgatásokról lehet szó.
B. T. J.

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet