BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ezúttal a PM nyert egy Pb-részvényessel szemben

2001. augusztus 31. péntek, 13:42

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Pert nyert az állam egy Postabank-részvényes ellen - tájékoztatta a Pénzügyminisztérium az MTI-t. Az állami tulajdonú és felszámolás alatt álló Dominancia Rt. keresetében arra akarta kötelezni a magyar államot, hogy a konszernjogi szabályok alapján a Postabank részvényeit azok leértékelése előtti névértékének 116 százalékán vásárolja meg. (A Postabank-részvények névértékét a pénzintézet uralkodó tulajdonosává 1998 őszén előlépő magyar állam 1998 decemberében 10 ezer forintról 5 forintra csökkentette. ) A Fővárosi Bíróság ítéletében nem foglalt állást a konszernjogi felelősség kérdésében. Leszögezte azonban, hogy a részvény árfolyama a cég veszteségéhez mérten csökkent, amit részvénytársaság esetében a részvényesnek viselnie kell - tájékoztat közleményében a PM. Az ítélet nem jogerős. Mint ismeretes, az ügyben eddig négy egymásnak ellentmondó elsőfokú ítélet született, fele-fele arányban a kisrészvényesek, illetve az állam javára döntött a bíróság.
(NAPI)

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet