BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Molt nem érdekli a Hellenic Petroleum

Három cég nyilvánította ki érdeklődését a hétfői határidőig a görög állam többségi tulajdonában levő Hellenic Petroleum olajtársaság privatizációja iránt - közölték az athéni kormány tanácsadói. A cégek között nem szerepel a magyar Mol Rt. Felkai György kommunikációs igazgató a NAPI Online kérdésére elmondta, hogy a Mol továbbra is nyitott a Hellenic Petroleummal való együttműködésre, de a jelenlegi feltételek mellett nem adott be pályázatot. Elemzők szerint a meghirdetett privatizáció keretében csak olyan kisebbségi részesedés megszerzésére lenne lehetőség, amivel nem valósítható meg a Mol számára vonzó stratégiai partnerség.

2001. augusztus 28. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az ETEVA Bank és a UBS Wartburg közleménye szerint az ajánlattevők: az osztrák OMV, valamint az orosz Jukosz és - a görög Latszisz-csoporttal közösen - a Lukoil. A görög kormány 15-30 százalék közötti részt akar eladni az olajtársaságból, 51 százalék alá csökkentve az állam jelenlegi 67 százalékos tulajdoni hányadát. A Hellenic csoportszintű adózatlan eredménye - az MTI szerint - az idei első fél évben 22,5 milliárd drachma (60,16 millió dollár) volt az egy évvel korábbi 50,7 milliárd drachma után, az EBITDA 49,6 milliárd drachma a tavalyi 69,3 milliárd után. A görög kormány által megbízott tanácsadó cégek hétfőn közölték, hogy azonnal hozzákezdenek a benyújtott anyagok értékeléséhez, de azt nem, hogy mikorra várható az eredmény.
Korábbi hírügynökségi értesülések szerint néhány hónapja a Mol is kinyilvánította, hogy érdeklődéssel tanulmányozza a Hellenic Petroleum privatizációját. A Hellenic ellenőrzi az olajtermékek görögországi piacának 56 százalékát, övé a teljes finomítói kapacitás több mint fele. A cégnek ellenőrző részesedése van a szomszédos Macedónia Okta nevű finomítói komplexumában is.
A lengyel PKN Orlen privatizációjáról továbbra sincs hír, a lengyel privatizátorok a Rafineria Gdanska esetében tapasztalt módon továbbra is bizonytalanságban tartják a befektetőket. Az eredetileg péntekre kitűzött határidőt hétfőre halasztották, de tegnap sem született döntés, így lényegében bármelyik pillanatban befuthat a Nafta Polska közleménye, de az is lehet, hogy a döntés még tovább húzódik.
(NAPI Online)

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet