Lapzártánkig tegnap sem érkezett hír arról, hogy a lengyel Nafta Polska döntött volna, kivel folytatja a tárgyalásokat a PKN Orlen 17,6 százalékos részvénycsomagjának eladásáról. A lengyel döntéshozók az OMV és a Mol ajánlatai közül választhatnak, amelyekről egyre ellentmondásosabb információk látnak napvilágot. A lengyel Rzeczpospolita napilap mai számában megjelent - nem hivatalos, a tárgyalásokhoz közel álló forrásokat idéző - cikk szerint az osztrák OMV részvényenként 26 zlotyt ajánl a PKN Orlen 17,6 százalékos pakettjéért, szemben a Mol 25 zlotys ajánlatával. A Die Presse szerint viszont - mint azt tegnap hírül adtuk - az OMV a pénteken 17,4 zlotys árfolyamon forgó részvényekért darabonként 22 zlotyt adna, míg a Mol 26 zlotyt kínál. A Die Presse számításai szerint a Mol 496, az OMV 420 millió eurót fizetne. A helyzet tehát meglehetősen zavaros, igazán megbízhatóan csak a lengyel döntés mutatja majd, melyik ajánlat volt a jobb.
(NAPI)
