A frankfurti értéktőzsde felügyeleti hatósága vizsgálatot indít a Deutsche Bank (DB) által értékesített Deutsche Telekom (DT)-részvények ügyében - közölte a Financial Times. A felügyelet a tranzakció időzítését veszi górcső alá, ugyanis a DB egy nappal azután adott el - eddig meg nem nevezett ügyfél megbízásából - egymilliárd euró értékű DT-papírt, hogy vételi ajánlást tett közzé a részvényekre. Az ügylet következtében az elmúlt három napban közel 15 százalékot zuhant a DT-papírok árfolyama, s jelentős veszteségeket szenvedtek el a távközlési vállalathoz tartozó Matáv részvényei is.
(NAPI Online)
