BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Greenspan nemcsak dönt, kaszál is

2001. augusztus 9. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az amerikai Fed elnöke, Alan Greenspan, aki a kilencvenes évek második felében „irracionális lelkesedéssel” vádolta a piacokat, újabb dollármilliós nyereségeket könyvelhet el az utóbbi évről. A 75 éves Fed-elnöknek nem ártott a fejlett technológiai visszaesés és a gazdasági lassulás: ókonzervatív befektetési stratégiája meghozta gyümölcsét. A Fed által most kiadott pénzügyi bevallásából kiderül, hogy csaknem kizárólag kötvényeket vásárol, és csaknem kizárólag amerikai kincstárjegyeket.
Greenspannek nem kell pontos vagyonbevallást tennie, a törvény megelégszik nagyságrendekkel. A mostani Fed-közlemény szerint az elnök legfeljebb 10 millió dollár értékű portfólióval rendelkezett a tavalyi év végén, az egy évvel korábbi legfeljebb 7 millió helyett. A nagyságrend alsó határa mindkét év végén 3 millió dollár volt. Eközben a Nasdaq Composite 39 százalékkal, a DJIA 6,2 százalékkal esett tavaly. Greenspan nem vásárol részvényeket, nehogy összeférhetetlenséggel vádolhassák, amikor a Fed döntései segítenek a gazdaság egyes ágazatainak és kellemetlenséget okoznak másoknak. Ehhez a felelősséghez képest viszont a fizetése nem túl nagy: 157 ezer dollár évente.
(MTI)

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet