Lengyelország ajánlatot kért a PKN Orlen 17,6 százalékos részvénycsomagjának megvásárlására a Moltól és az osztrák OMV-től - jelentette ki Aldona Kamela Sowinska kincstárügyi miniszter. Az erről szóló levelet eljuttatták a két érintett társasághoz. A Mol Rt. illetékesei korábban (NAPI Gazdaság, 2001. augusztus 3., 11. oldal) nem voltak hajlandóak megerősíteni, hogy ilyen levelet kaptak volna. A lengyel kormány a Reuters jelentése szerint a szeptember 23-i választásokig szeretné kijelölni a vásárlót.
(NAPI)
