BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

APEH-cáfolat Synergon-ügyben

2001. augusztus 7. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Burillák Attila, az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal (APEH) szóvivője tegnap határozottan cáfolta, hogy személyiségi jogokat sértett volna a fiktív számlázásokkal kapcsolatos nyilatkozataiban. Ezt korábban Katzirz Béla, a Synergon Rt. volt vezérigazgatóját, Szalóczy Zsoltot védő ügyvéd állította. Burillák Attila kijelentette, ő az eljárással kapcsolatos nyilatkozatok során egyetlen esetben sem ejtette ki sem a cég, sem a gyanúsított nevét, noha ezt a törvény nem tiltaná a számára és nem sértett személyiségi jogokat sem.
Elmondta, hogy az ügyészség jelenleg három olyan cégcsoport ügyében is vizsgálódik, amelyek fiktív számlákat bocsátottak ki és kapcsolatba hozhatók a sajtóban is nagy port felvert üggyel. A legtöbb ilyen számlát, mintegy 826 millió forint értékben egy négy cégből álló cégcsoport adta ki (amely összesen egyébként mintegy 1,4 milliárd forint értékű számlát bocsátott ki), s e cégeket túlnyomó részben lopott személyivel alapították. Emiatt van előzetes letartóztatásban V. Tibor és Gy. Gábor. Vizsgálnak ugyanakkor egy 90 és egy 30 milliós ügyet is.
Az eset valószínűleg azért került újra a figyelem középpontjába, mert augusztus 14-én jár le Szalóczy Zsolt előzetes letartóztatásának határideje. Az adóhivatal 4 hónappal meg akarja hosszabbíttatni az előzetes letartóztatást, az adónyomozók ugyanis tartanak az összebeszéléstől, a nyomok eltüntetésétől, illetve a kiszabható büntetés nagysága miatt a szökéstől.
(NAPI)

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet