A hét első napján sem változott a helyzet a Budapesti Értéktőzsdén, a forgalom továbbra is minimális maradt, alig haladta meg a 2 milliárd forintot. Az index a nap folyamán végig az előző napi záróértéke körül ingadozott, csak a kereskedés végén kezdett el hirtelen emelkedni, s így végül 6614 ponton zárt, ami valamivel több mint 40 ponttal haladja meg a pénteki záróértékét.
A legnagyobb mennyiségben tegnap is a Matáv-Mol-OTP-Richter-négyes forgott a parketten. A Matáv iránt a nap elején még meglehetősen visszafogott kereslet mutatkozott, 755 forinton is akadt eladó. Később azonban a nemzetközi piacokat követve erősödés következett be, és a nap végére már 781 forintig erősödött a részvény.
A másik félmilliárdos forgalmat produkáló részvény a Richter volt. A gyógyszerrészvény árfolyama csupán minimális mértékben változott az előző naphoz képest csökkenő irányba. Mindezt az teszi némiképp érdekessé, hogy eközben az Egis-árfolyam a mostanában megszokotthoz képest számottevően, közel másfél százalékkal emelkedett.
Minimális, de pozitív irányú elmozdulás következett be a másik két blue chip, a Mol és az OTP piacán. A Mol ára némiképp a Matávéhoz hasonlóan alakult, a nap utolsó perceiben következett be nagyobb emelkedés, miközben a korábbi kötések ennél jóval alacsonyabb áron születtek.
A kisebb papírok piaca szinte teljesen eseménytelen volt. A Novotrade szokatlanul nagy, 65 százalékos áresésének jelentőségét némiképp csökkentette, hogy teljes napi forgalma a 2000 forintot sem érte el. Számottevően, több mint 7 százalékkal esett a Danubius árfolyama, mivel a közelgő gyorsjelentéssel kapcsolatban meglehetősen pesszimisták az elemzők. Visszaestek a gépipari részvények árai, ellentétes irányba mozdultak el a vegyipari és a műanyagipari papírok.
A. A. G.
