Medgyessy Péter volt pénzügyminiszter, a szocialista párt miniszterelnök-jelöltje a Reutersnak adott tegnapi interjújában elmondta, hogy hibás politikának tartja a gáz- és áramárak emelkedésének megakadályozását. Egy szocialista kormány mindenképpen harcolna az infláció ellen, de nem teremtene rejtett inflációs nyomást a gazdaságban és nem avatkozna be az árak alakulásába. Mindez vélhetően visszaadná a Budapesti Értéktőzsdéről kivonult befektetők bizalmát is.
A szocialisták - ígéretük szerint - azt a sokat bírált árfolyamnyereség-adót is eltörölnék, ami miatt a Budapesti Értéktőzsdének likviditást adó „day-trader”-ek gyakorlatilag eltűntek a piacról. Medgyessy felgyorsítaná a privatizációt is, egyebek mellett rendezné az Antenna Hungária helyzetét is, és úgyanígy járna el a tőzsdei szempontból kevésbé érdekes Malévval és az állami tulajdonú mezőgazdasági társaságokkal.
Medgyessy Péter a Reutersnak úgy fogalmazott, hogy kormányra kerülésük esetén a szocialisták akár a gazdasági növekedés lassulása árán is csökkentenék az inflációt. Hozzátette azonban, hogy ez a lassulás csak átmeneti lesz, az EU-csatlakozás után a növekedés mindenképpen 6 százalék köré gyorsul. A Magyar Szocialista Párt Medgyessy miniszterelnök-jelöltté avanzsálása előtt készült programanyaga a Fidesz által ígértnél gyorsabb gazdasági növekedéssel számolt.
A. A. G. - M. D.
