Továbbra is alacsony, kétmilliárd forintot alig meghaladó forgalom mellett valamivel több mint 11 pontos csökkenéssel zárta a napot a Budapesti Értéktőzsde. Egyetlen részvény forgalma sem érte el az egymilliárd forintot, az árak pedig gyakorlatilag trend nélkül változtak, a csökkenő és emelkedő árfolyamú részvények közül egyik sem került jelentős túlsúlyba.
A legnagyobb forgalma tegnap is a Matávnak volt. A telefontársaság részvényének árfolyama közel egy százalékkal csökkent, ami nagyobb forgalom esetén talán betudható lett volna annak, hogy a Maktel mobilszolgáltatójának várhatóan hamarosan konkurense támad. Ilyen alacsony érdeklődés mellett azonban az árfolyam csökkenése vélhetően sokkal inkább egyszerűen csak a kereslet hiányának tulajdonítható lemorzsolódás.
Mérhető forgalma volt viszont a Richter részvényének, árfolyama viszont közel másfél százalékot csökkent. Az Egis csupán 22 millió forintos értékben cserélt gazdát, minimálisan csökkenő árfolyam mellett.
Évek óta talán tegnap volt a legalacsonyabb forgalma a Mol részvényének, mindösszesen 84 millió forintnyi cserélt gazdát belőle. Az árfolyam ugyanakkor - ha minimális mértékben is - emelkedett.
Ennél is nagyobb mértékben erősödött az OTP kurzusa, amelynek kereskedése is - legalábbis az elszomorító naphoz képest - viszonylagosan élénk volt. A bank elsőbbségi papírjára ugyanakkor nem született kötés.
Viszonylag jól szerepeltek a gépipari cégek részvényei is, a Mezőgép ára ugyan nem változott, viszont számottevően erősödött a NABI és a Rába árfolyama. A vegyipari részvények ára már egymással ellentétesen mozdult el, a BorsodChemé - vélhetően a TVK-ajánlat sikerére való tekintettel - tovább emelkedett, és végül 5 ezer forint felett zárt.
A. A. G.
