BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Negatív forgalmi csúcs

2001. július 4. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Negatív forgalmi csúccsal zárult a Budapesti Értéktőzsde tegnapi kereskedési napja. Az 1,35 milliárd forintos napi részvényforgalom 53 pontos indexcsökkenés mellett zajlott le. Az esés vélhetően az európai tőzsdéken is uralkodó negatív hangulatnak, a minimális forgalom pedig a nap végére általában iránymutató amerikai tőzsdék szünnapjának köszönhető.
A blue chipek mindegyikének csökkent az árfolyama tegnap. A Matáv anyavállalatát, a Deutsche Telekomot követve 0,8 százalékkal alacsonyabb kurzuson fejezte be a napot. A Mol hasonló mértékben esett vissza, újra 4100 forint alatt zárt. Csökkent a Richter és az Egis ára is, utóbbi valamivel több mint 1 százalékkal. Az OTP árfolyama talán az előző napi emelkedés korrekciójaként esett szintén közel 1 százalékkal. Hasonló, csak nagyobb amplitúdójú mozgás következett be az OTP elsőbbségi részvények piacán, ahol az előző napi sokkal nagyobb arányú emelkedést tegnap több mint 4 százalékos korrekció követte.
A vegyipari papírok piacán a továbbra is mindkét részvény esetében élő nyilvános ajánlattétel ellenére jóval az ajánlati árak alatt mozog az árfolyam. A TVK esetében talán éppen a hamarosan lejáró ajánlattételi időpont miatt jelentkezett néhány vásárló, 2,7 százalékos emelkedést idézve elő. A BorsodChemnél senki nem volt ilyen optimista, a részvény ára tovább csökkent, ily módon immár közel 10 százalékos diszkontot kínálva az ajánlatban szereplő árhoz képest.
A nagyon kevés, erősödést mutató részvény között szerepelt a Rába is, árfolyama kismértékben emelkedett.
A. A. G.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet