BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ódzkodnak az alapkezelők a kisebb tranzakcióktól

2001. június 28. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Komoly problémákkal kerülhetnek szembe azok a nemzetközi méretekben kisebbnek számító vállalatok, amelyek nyilvános kibocsátással szeretnének friss tőkéhez jutni a nagy európai tőzsdéken - írja a Financial Times. A brit pénzügyi napilap annak kapcsán elemzi a friss kibocsátások helyzetét, hogy Európa legnagyobb halétteremlánca, a Nordsee kedden bejelentette: kénytelen közelgő részvényeladása során mind a kibocsátani tervezett papírok mennyiségét, mind árát csökkenteni és a jegyzés megkezdését is későbbre halasztani.
Az ötnapos késedelem és a kibocsátás nagyságrendjét jelentősen csökkentő döntések - az eredetileg tervezett 9 millió 775 ezer 19-24 eurós árú részvény helyett már csupán 7,5 millió részvényről van szó 15 eurón - elsősorban a nagy befektetési alapok véleményére tekintettel születtek.
Azok ugyanis egyértelműen kifejezésre juttatták, hogy nem akarnak részt venni semmilyen kibocsátásban, kivéve, ha az nagyon nagy és nagyon likvid. A kisebb társaságok részvényeit nem - vagy csak nagyon nagy diszkonttal - hajlandóak megvásárolni. Ez pedig kihat több más társaság nyilvános kibocsátási terveire is, jól mutatva, hogy az általánosan rossz részvénypiaci hangulat ezt a piaci szegmenst is elérte.
(NAPI)

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet