A Budapesti Értéktőzsde várhatóan 2-3 hónapon belül helyezi üzembe azt a rendszert, amely lehetővé teszi, hogy a befektetőktől elektronikus formában, azaz interneten érkező ajánlatok - egy belső engedélyezésen túljutva - szinte azonnal bekerülhessenek a tőzsde központi kereskedési rendszerébe. A befektetők ajánlata eddig ugyanis csak az értékpapír-kereskedő cég rendszerébe futott be, amely nem állt közvetlen kapcsolatban a kereskedési rendszerrel. Az adatokat így általában ellenőrzés után manuális úton vitték tovább. A kapcsolati kiszolgálók rendszerén, más néven a K2-n már több mint két éve dolgoznak a BÉT szakemberei, de csak mostanra sikerült megállapodni a kereskedési rendszert szállító konzorcium fő tagjával, a CMA Small Systems AB-vel a módosított licenszszerződésről, amely eredményeként elhárult a jogi akadály az üzembe helyezés elől.
(NAPI)
