BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

EU-konform a magyar szabályozás

2001. május 4. péntek, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Magyarországon az értékpapírpiac törvényi szabályozása megfelel az alapvető uniós közösségi normáknak, a piac sikere szempontjából pedig fontos a szabályzórendszer - nyilatkozta Stefan Seip, az Európai Értéktőzsdék Szövetségének munkabizottsági elnöke. A jogszabályok azonban az EU-ban is folyamatosan változnak, többek között jelenleg is egy a teljes pénz- és tőkepiacot átfogó intézkedési csomagról folynak az egyeztetések a tagországok között. Ezeket hazánknak is figyelembe kell venni a tényleges csatlakozásig - mondta a munkabizottság budapesti tanácskozása után az elnök.
Az elnök kiemelte, Európában 3 komoly tőzsdei csoport van, az Euronext, valamint a londoni és frankfurti börze. A köztük lévő verseny azonban igazán a kereskedési rendszerek technológiájának versengését jelenti. Azt, hogy melyikük kerül ki győztesen, az dönti el, hogy az alkalmazott rendszerek közül melyik felel meg a legjobban a befektetők elvárásainak. Véleménye szerint a jövőben csak két-három tőzsdei kereskedési csoport alakulhat ki, de mintegy húsz független börze életképes lesz a kontinensen. Ezek a börzék a majdani közös kereskedési rendszerrel az egyes nemzeti piacokat fogják kiszolgálni.
Dunavölgyi Mária, a BÉT ügyvezető igazgatója szerint a hazai tőzsde elsődleges feladatai közzé tartozik a részvénytársasággá alakulás, hiszen ez előfeltétele bármilyen fúziónak, a forgalomra pedig olyan szabályozásokkal lehetne hatni, mint az értékpapír-kölcsönzés bevezetése és az intézményi befektetők értékpapír-befektetéseinek újraszabályozása.
M. J.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet