BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az Investpoint is kivonul a piacról

2001. május 2. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Budapesti Értéktőzsde forgalmának drasztikus visszaesése egyre nehezebb helyzetbe hozza a hazai brókercégeket is. A kivonulást választókhoz csatlakozik ezúttal egy újabb, a középmezőnybe tartozó, magántulajdonú befektetési társaság, az Investpoint Rt. is. A társaság vezérigazgatója, Tóth Zoltán szintén az említett folyamattal indokolta a lépést, véleménye szerint a mostani recesszió átvészelésére csak olyan cégek lesznek képesek, amelyek széles körű termékpalettát tudnak nyújtani (külföldi részvények, befektetési jegyek). Erre pedig a banki hátterű szolgáltatókon kívül mindössze 4-5 magáncég lehet képes, és ha a jelenlegi helyzet tartós marad, kevesebb mint egy tucat magántulajdonban lévő brókercég maradhat talpon a piacon.
Az Investpoint már májustól nem kereskedik a BÉT-en. Az ügyfeleket az Erste Befektetési Rt.-vel folytatott tárgyalások ellenére végül az ügyfélállomány-átruházások terén igen aktív Buda-Cash Brókerház Rt. veszi át. Az átruházás egyébként közel 250 aktív ügyfelet érint és árfolyamértéken mintegy 650 milliónyi ügyfélvagyont jelent.
M. J.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet