Az egész napos gyengélkedés után a zárás előtt mindössze két órával sikerült tegnap magára találnia a BÉT-nek. A látványos emelkedés következtében - amely elsősorban az optimizmusra okot adó amerikai makrogazdasági adatok bejelentése után következett be - a Budapesti Értéktőzsde hivatalos mutatója napi maximumán, 6932 ponton fejezte be a kereskedést, ami mindössze 4 pontos csökkenést jelent a pénteki záróértékhez képest. A határidős BUX-piac nem követte a prompt árak alakulását, a decemberi lejárat elszámolóára 28 ponttal, 7392 pontra csökkent.
A forgalom, annak ellenére, hogy a nemzetközi piacok nyitva tartottak, ezúttal sem volt magas; a 3,5 milliárd forintos volumen több mint felét a Matávra kötött üzletek adták. A közel 1,8 milliárd forint értékben gazdát cserélő telefonpapírok a Nasdaq hétfői csökkenésének estek áldozatul, az árfolyam a 871 forintos napi minimum után végül 2 százalékos mínuszban, 898 forinton fejezte be a keddi kereskedést. Ehhez képest kevesebbet, mindössze fél százalékot csökkent a Mol értéke, a 4180 forintos napi minimum után a zárásban ismét 4300 forint fölött forogtak a papírok. A TVK ugyancsak erősödni tudott, a tiszaújvárosi cég részvényeiért a tegnapi 4 százalékos drágulás után már 4550 forintot is megadtak. A BorsodChem árfolyama 30 forinttal, 4920 forintra csökkent.
A gyógyszeripari szekció jól teljesített, a nap nyertesei közé tartozott mind a Richter, mind pedig az Egis. Lendületesen kezdte a hetet az OTP is, amely a 135 forintos emelkedés után ismét 15 ezer forint felett zárt. A vesztesek között szerepeltek ellenben a kisebb kapitalizációjú társaságok papírjai. A Pannonplast, a Pick, a Synergon, a Humet és az Antenna árfolyama is két-három százalékkal csökkent. Kivételt jelentett az 50 forinttal emelkedő Globus, valamint az oroszországi szállítások hírére 20 forinttal, 1920 forintra dráguló Graboplast. A kárpótlási jegy árfolyama minimális forgalom mellett 7 forinttal, 425 forintra emelkedett.
M. J.
