A hétfői MNB-aukció után a kincstár 3 hónapos futamidejű diszkontkincstárjegyeinek kibocsátásán is emelkedett a hozamszint. Az értékpapírok mintegy 5 bázisponttal magasabb, 11,11 százalékos éves átlaghozam mellett találtak gazdára. Az előzetesen meghirdetett 10 milliárd forint értékű mennyiséget még az aukció előtt 2 milliárd forinttal megemelte a kincstár, de ez a mennyiség is igen alacsony volt az elsődleges forgalmazóktól beérkezett 46 milliárd forint értékű vételi ajánlathoz képest. Az elfogadott legmagasabb hozamajánlat egyébként 11,12 százalék, a legalacsonyabb pedig 10,50 százalék volt.
A másodlagos állampapírpiacon a ma nyilvánosságra kerülő márciusi inflációs adat közzététele előtt megélénkült a vásárlói kedv. A forgalom ugyan nem volt magas, de a referenciahozamok az élénkülő keresletnek köszönhetően a 10 éves államkötvények kivételével minden futamidőben csökkentek. Megfigyelők szerint amennyiben az adat nem tér el a 10,4 százalékos piaci konszenzustól, nem lehet komolyabb elmozdulásra számítani. Egyes piaci szereplők ugyanakkor elképzelhetőnek tartják az infláció ütemének felgyorsulását, emiatt arra számítanak, hogy a hazai reálkamatok megőrzése érdekében az MNB esetleg kamatemelésre kényszerül.
A makrogazdasági adatra vártak a kereskedők a bankközi forintpiacon is. A várakozó álláspont miatt csak igen szerény volumen jellemezte a kötéseket, az árak pedig nem mozdultak el a korábbi szintről. Az egynapos üzletek most is 11 százalék környékén jöttek létre. A devizapiacon alacsony forgalom mellett a forint jegyzése nem mozdult el az intervenciós sáv erős széléről. Az eurót 266,84/85 forinton, a dollárt 298,00/30 forinton váltották.
M. J.
