Az európai tőzsdék jelentős gyengülése közepette tegnap felgyorsult a BUX esése is. A 6529 pontos nyitástól kezdve négy órán keresztül folyamatos volt a lejtmenet, kora délután 6400 pont alatt is járt az index, de zárásra is csak 6417 pontig emelkedett vissza. A 2,3 százalékos zuhanás ötmilliárd forint alatti forgalom mellett következett be, a megszokott módon a Matáv piaca volt a legélénkebb.
A legnagyobb esést a blue chipek közül a telefonrészvény szenvedte el, a mélyponton 802 forinton is megváltak tőle, a záróár pedig 807 forint lett, 4,4 százalékkal alacsonyabb a hétfőinél. A Mol az átlaggal megegyező csökkenéssel fejezte be a napot, félmilliárd forintos forgalom mellett 4050 forint lett a záróára. Az OTP és a Richter ezúttal jobban teljesített a piacnál. A bankpapír csak másfél százalékkal lett olcsóbb, míg a gyógyszergyár részvénye egyenesen emelkedett, s meglepő módon 0,2 százalékos nyereséggel zárt.
Nagyobb veszteség érte a közepes kapitalizációjú cégek részvényeit. A TVK és a BorsodChem fej fej mellett zuhant, ám végül a TVK „vitte el a pálmát” 8,5 százalékkal. A BorsodChem öt százalékot vesztett értékéből, a 4610 forintos mélypont után ugyanis még erősödött valamicskét.
A TVK-ét közelítette a Zalakerámia-részvények vesztesége. A csempegyártó részvényei csaknem 2000 forintig gyengültek, 2040 forintos záróáruk 8 százalékkal alacsonyabb az előző napinál. A Fotex, a Danubius és a Humet árfolyama egyaránt 6 százalékkal csökkent.
Az Antenna Hungária újra 3300 forintra gyengült, míg a Synergon záróára csak 5 forinttal maradt el a 800-as szinttől. A kereskedés elején folytatódott a Graphisoft mélyrepülése, de a 960 forintos mélypont után már bátrabbnak bizonyultak a vásárlók, s a záróár végül a másfél százalékos gyengülést jelentő 1040 forint lett.
Érthető módon a határidős piacon is hasonló zuhanás következett be, a decemberi BUX 201 ponttal, 6880-ra, a Matáv szeptemberi és decemberi lejárata 840, illetve 889 forintra esett vissza.
(NAPI)
