Néhány bázispontos emelkedés jellemezte a 3 hónapos futamidejű diszkontkincstárjegyek tegnapi aukcióját. Az értékesítésen 11,02 százalékos átlaghozam alakult ki, ami 3 bázisponttal magasabb a múlt heti kibocsátás eredményénél. Legutóbb egyébként február közepén haladta meg a 11 százalékot a legrövidebb lejáratra szóló átlaghozam. Az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) a már szokásos, 10 milliárd forint értékű állampapírt ajánlotta fel az aukcióra, amelyre több mint 19 milliárd forint összértékben érkeztek jegyzések az elsődleges forgalmazóktól. Az elfogadott legmagasabb hozamajánlat 11,06 százalék, a legalacsonyabb pedig 10,50 százalék volt. A kincstár szerdán és csütörtökön 6 és 12 hónapos futamidejű diszkontkincstárjegyeket is árverésre bocsát.
A referenciahozamok irány nélkül változtak, némi érdeklődés csak az 5 és a 10 éves államkötvények piacán mutatkozott. A befektetők passzivitása miatt azonban jelentős hozamkülönbségek adódtak a ténylegesen létrejött üzletek között.
A forintpiacon a folyamatos pénzkereslet miatt a jegybanki aktív repo szintjéig emelkedtek tegnap a bankközi kamatok. Közepes forgalomban 13 1/4 százalékon zártak az overnight árak, igaz, az üzletek zöme 13 százalékon született, ami lényegében megegyezik a hétfői záróértékkel. A tomnext ajánlatok ehhez képest jóval alacsonyabb, 12 1/4 százalékos ajánlati szintje miatt elképzelhető egy jelentősebb visszaesés. Megfigyelők szerint a mostani áremelkedés jórészt az állampapírpiac mai befizetési határidejével függ össze, ugyanakkor a közelgő perióduszárás magasan tarthatja az árakat. A devizapiacon a forint jegyzése nem mozdult el a sáv széléről.
M. J.
