Az amerikai elektronikus tőzsde, a Nasdaq 58 százalékos részesedést - a tervek szerint ez hosszabb távon 51 százalékra csökken - szerzett a brüsszeli székhelyű Easdaqban. A közel öt éve indult európai kereskedési rendszer éppen a Nasdaq nyomdokait kívánta követni és alapvetően a kis- és középvállalatok részvényeinek kereskedésére koncentrált - kevés sikerrel. A vételárat nem hozták nyilvánosságra, de megfigyelők szerint a részesedés 14 millió euróért cserélt gazdát. Az ajánlatról egyébként legkésőbb pénteken szavaznak az Easdaq részvényesei, bár a legtöbben nem kételkednek annak elfogadásában. A Nasdaq a tranzakció ellenére tovább tárgyal más európai tőzsdékkel - jelentette be a társaság, mivel továbbra is stratégiai partnerséget akar létrehozni valamelyik nagyobb európai piaccal.
(NAPI)
