A nem túl fényesre sikerült tavalyi év után az év első két hónapja sem alakult a legkedvezőbben a Pannonplastnál. Információink szerint a 2001. évre vonatkozó tervszámok ugyan csak az április 25-ére összehívott közgyűlésen látnak napvilágot, de az első két hónap szezonális adatai csak szűkösen felelnek meg a tavalyi profit warning után vélhetően nem túl optimista vállalati előrejelzéseknek. Illéssy János, a társaság pénzügyi igazgatója kiemelte, hogy a tavalyi jelentős beruházások idén már hozzájárulnak a csoport eredményéhez, ugyanakkor a cég eladósodottsága idén vélhetően nem változik jelentősen, hiszen az elmúlt évihez hasonló, komolyabb beruházásokat egyelőre nem tervez a társaság.
A Pannonplast Rt. igazgatósága részvényenként 100 forint osztalék kifizetését javasolja a részvényeseknek. Az osztalékjavaslat az elmúlt évek 130 forintos gyakorlatával szemben jelentős csökkenést jelent, amit Illéssy a cég osztalékpolitikájával indokolt. Eszerint ugyanis általában az adózott nyereség 20-25 százalékát fizetik ki, s így a tavalyi, 400 forintot alig meghaladó részvényenkénti eredmény mindössze ennyit tett lehetővé. A Pannonplast részvényesei az alapszabály értelmében osztalékukat új részvényben vagy készpénzben igényelhetik. A részvényt igénylők a közgyűlés napjától kezdődően 2001. június 1-jéig jegyezhetnek majd az új kibocsátású értékpapírokból, míg a készpénzes kifizetés június 5-én kezdődik.
A társaság tegnap sajátrészvény-vásárlást is bejelentett, ezt elsősorban a befektetők védelmével indokolta a pénzügyi vezető. A Pannonplast 12 ezer részvényét vásárolta meg az utóbbi napokban a tőzsdén, 3656 forintos árfolyamon. A további hasonló lépések sincsenek kizárva - jelezte Illéssy -, ez leginkább az adott értékpapír-piaci helyzettől és a társaság készpénzállományától függ.
Madarász János
