BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Technikai emelkedés a forintpiacon

2001. március 23. péntek, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Közepes forgalommal zárta a hetet a másodlagos állampapírpiac. A külföldi befektetők elsősorban a rövidebb futamidejű papírok esetében mutattak aktivitást, eladásaik miatt ezekre a lejáratokra kismértékben, mintegy 2-4 bázisponttal nőtt a referenciahozam. Az éven túli futamidők esetében az érdeklődés alacsony szintje jellemezte a piacot, a referenciaértékek itt csökkentek. Jelentősebb változás csak a 3 éves futamidejű államkötvényeknél volt tapasztalható, ahol 7 bázisponttal, 10 százalékra süllyedt a hozamszint.
Jövő héten 3, 6 és 12 hónapos diszkontkincstárjegyek aukcióit tartja az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK). A meghirdetett mennyiség 10, 18 és 22 milliárd forint lesz.
A bankközi forintpiacon a kereskedés végére közel egy százalékponttal emelkedett az overnight kamatszint. A nyitásban és a kereskedés nagy részében is még az előző napi árszinten elhangzó ajánlatok a zárás előtt drágultak meg jelentősen. Az emelkedés valószínűleg technikai jellegű, hiszen mögötte mindössze egyetlen nagybank pénzkereslete állt. Megfigyelők szerint a piac kiváró álláspontra helyezkedett a hétfői áralakulással kapcsolatban, amit az is mutat, hogy a tomnext piacon ajánlat sem hangzott el. A devizapiacon alacsony forgalomban a forint nem mozdult el az intervenciós sáv erős széléről. A nap végén az eurót 266,53/50 forinton, a dollárt 298,40/65 forinton váltották.
A Budapesti Árutőzsde pénzügyi szekciójában 2,93 milliárd forint értékben kereskedtek tegnap a brókerek. A dollár minden lejárata gyengült, az euró árfolyama stagnált vagy kismértékben esett.
M. J.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet