A 3 hónapos futamidejű MNB-kötvények tegnapi aukcióját szerény érdeklődés kísérte. A felkínált 200 milliárdos mennyiségre alig több mint 57 milliárd forintnyi vételi ajánlat érkezett, amiből a jegybank 51,6 milliárd forintnyit fogadott el. Az értékesítésen a múlt heti aukcióval közel azonos, 11,02 százalékos átlaghozam alakult ki, ami mindössze egy bázispontos emelkedést jelent. A maximális hozamszint ezúttal 11,04 százalék, míg a minimális 10,95 százalék lett.
A várakozásoknál rosszabb fizetésimérleg-adatok nem voltak hatással a másodlagos állampapírpiacra. Alacsony forgalom mellett a referenciahozamok a legtöbb futamidő esetében kismértékben emelkedtek.
Az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) a héten a 3 hónapos diszkontkincstárjegyek mai aukciója mellett csütörtökön a 2004/I jelű fix és 2005/F jelű változó kamatozású államkötvényeket kínálja fel értékesítésre. A meghirdetett mennyiség a kincstárjegy esetében 10 milliárd, a kötvények esetében pedig 24 milliárd és 6 milliárd forint.
A bankközi devizapiacra sem voltak hatással a mérlegadatok. A forint árfolyama jellemzően az intervenciós sáv erős szélén, a centrumtól számított 2,10 százalék körül ingadozott. A kereskedés végén az eurót 266,30/45, a dollárt pedig 286,20/50 forinton váltották a bankok. A forintpiacon az egynapos üzletek változatlan szinten, 11 1/4 százalék közelében jöttek létre, és a piaci szereplők egyelőre nem is várnak jelentősebb elmozdulást.
M. J.
