A Konzum Rt. a tavalyi évet 192 millió forintos veszteséggel zárta, ami 66 millió forinttal kevesebb, mint egy évvel korábban. A konszolidált számok szerint a tavaly megindult építőipari fellendülés jótékonyan hatott a társaság fő tevékenységének számító építőanyag-kereskedelemre is, aminek következtében a Konzum árbevétele közel 10 százalékkal nőtt és elérte a 7,2 milliárd forintot.
A bevétel döntő része a tevékenységekből adódóan továbbra is belföldről származott, bár a külföldi értékesítések is dinamikusan nőttek. A korábbi 410 millió forinttal szemben már 550 millió származott exportértékesítésből. A társaság üzemi eredménye ezúttal 19 millió forint veszteséget mutatott, szemben a tavalyi 146 millió forint negatívummal. A számok alapján úgy látszik, hogy eredményes volt a már több mint három éve tartó reorganizációs program, és jelentős javulást sikerült elérni. A Konzum egyébként utoljára 1995-ben ért el nyereséget.
Látványosan, mintegy százmillió forinttal romlott viszont a pénzügyi műveletek eredménye. A ráfordítások mérséklődtek, de közel 260 millió forinttal kevesebb pénzügyi bevételt ért el a vállalatcsoport. A szokásos vállalkozási eredmény javult, a mostani 189 millió forint veszteség 65 millió forinttal kevesebb, mint az egy évvel korábban realizált 254 millió forint. A rendkívüli tételek ezúttal nem befolyásolták az adózás előtti eredményt, és az adófizetési kötelezettség is csak 2 millió forinttal rontotta a számokat.
M. J.
