BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Százötvenmilió dolláros tőkeemelés a Slovnaftnál

2000. november 7. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az áprilisban kötött privatizációs megállapodás iletve a májusi közgyűlési határozat alapján a pozsonyi Slovnaft igazgatósága 4 millió 156 ezer 276 új részvény kibocsátásával negyedével megemelte a szlovák olajtársaság alaptőkéjét. Az új részvényeket valamivel több, mint 150 milió dollárért a Mol jegyezte le, tulajdoni hányada ezzel 36,2 százalékra nőtt. Az 1900 koronás kibocsátási árfolyam mintegy háromszorosan haladja meg aa Slovnaft-részvények jelenlegi árfolyamát, ám a Slovnaft kapitalizációja a kibocsátási áron számolva is mindössze 732 millió dollárra rúg.

Tallósy István
Tallósy István

Ez is érdekelhet