BUX 139310.84 1,22 %
OTP 44800 1,86 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Agyonbírságolja a rendőrség az autósokat

Rekordot döntött a rendőrség bírságolása, hat hónap alatt olyan összegben postáztak csekkeket az autósoknak, mint korábban soha ilyen időtávban - írja a vezess.hu.

2019. augusztus 14. szerda, 13:13

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az első 6 hónapban 9 393 095 000 forint közigazgatási bírságot szabtak ki - írta az ORFK a portálnak.

Ez az összeg 2018 első felében 8,53 milliárd forint volt, egy évvel korábban pedig 6,5 milliárd.

Ezek egyébként nem a beszedett, hanem a kiszabott bírságok, amelyek egy részének jogosságát az autósok vitatják. A kihágások nagy része gyorshajtás, de van bőven piroson áthaladás, vagy a vasúti átkelők szabályainak semmibe vétele.

Érdekes, hogy a bírságszámok csökkentek. Miközben 2019 első hat hónapjában "272 354 esetben került sor közigazgatási bírság kiszabásra", addig egy évvel korábban fél év alatt 296 601 ügyben postázott csekket a rendőrség. Idén ez 34 500 forintot jelent átlagos bírságösszegnek, tavaly 28 750 forint volt.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet