BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Óriási veszteséget termelt az Uber

Az Uber Technologies, a világ vezető internetes fuvarmegosztó cége 1,012 milliárd dollár veszteséggel zárta az idei első negyedévet annak ellenére, hogy nőttek a bevételei.

2019. május 31. péntek, 21:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az Uber bevétele a negyedévben 20 százalékkal, 3,1 milliárd dollárra emelkedett - számolt be az MTI.

A San Franciscó-i székhelyű vállalat 1 milliárd dollárt meghaladó veszteségét részben a kiadások 35 százalékos emelkedése okozta, ami jórészt a cég részvényeinek három héttel ezelőtti tőzsdei bevezetésével függ össze.

A tavalyi első három hónapban az Uber 3,748 milliárd dollár adózott eredménnyel zárt. Az adat azonban csalóka, hiszen a profitot egyes érdekeltségeinek eladásából származó 3 milliárd dollár egyszeri bevétel növelte.

A cég közlése szerint az idei első negyedévben 93 millióra emelkedett a szolgáltatásait aktívan használók száma a tavalyi utolsó negyedévi 91 millióról, és a tavalyi első negyedévi 70 millióról.

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet