BUX 139951.75 0,23 %
OTP 45950 -0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fontos bejelentést tett a Toyota

A Toyota japán autógyártó bejelentette, hogy az év végéig leállítja a dízelüzemű autók értékesítését Európában - idézte a japán járműgyártó Európáért felelős elnök-vezérigazgatóját a Deutsche Welle német közszolgálati médium.

2018. március 6. kedd, 16:16

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Johan van Zyl azt is elmondta, hogy a Toyota már nem foglalkozik a dízelmotorok korszerűsítésével, és hogy a hibridmotorok továbbfejlesztésére összpontosít - írta az MTI.

A Toyota tavaly decemberben jelentette be, hogy valószínűleg 2025-ig leáll a benzin- és dízelüzemű autók gyártásával. Ezután már csak hibrid, hidrogén-, vagy kizárólag elektromos meghajtású autókat gyárt majd.

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet