BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Már a németek sem akarnak dízel autót venni?

Az új autók vásárlói egyre kisebb arányban döntenek dízel modell mellett a Duisburg-Essen Egyetem CAR autóipari kutató intézetének tanulmánya szerint.

2017. május 14. vasárnap, 15:15

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az intézet felmérése szerint az áprilisban vásárolt autóknak mindössze 23,8 százaléka volt dízel, ami a legalacsonyabb arány a kis lökettérfogatú benzines autókat támogató 2009-es roncsprémium óta.

Ferdinand Dudenhöffer egyetemi professzor, a CAR intézet vezetője szerint elsősorban az Euro 6-os dízelmotorok valós közlekedési körülmények között a megengedettnél magasabb károsanyag kibocsátását kimutató mérések riasztják el a vásárlókat a dízeles modellektől. A bizonytalan jövő egyre nagyobb szerepet játszik a vásárlói döntésekben. Az Euro 6-os dízelek vásárlói zsákbamacskát vesznek a számos városközpontban kilátásba helyezett behajtási tilalom miatt - véli a kutató.

A professzor arra szólította fel az autógyártókat, hogy az eladások további csökkenésének megállítása érdekében Euro 6 plus tanúsítvánnyal garantálják a dízel járművek küszöbérték alatti károsanyag kibocsátását valós közlekedési helyzetekben is.

Ehhez képest nem tesz le a dízelmotor fejlesztéséről a német Continental autóipari alkatrész-beszállító konszern. Wolfgang Schäfer pénzügyi igazgató a Reuters hírügynökségnek a napokba azt mondta, hogy a modern dízelmotorok meg tudnak felelni az emissziós követelményeknek és így ígéretes technológiai alternatívát jelentenek.

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet