A márciusi alapkőletétellel hivatalosan is megkezdődött a Sinergy Energiaszolgáltató, Beruházó és Tanácsadó Kft. tiszaújvárosi erőműépítése; a 2,15 milliárd forint értékű beruházás a tervek szerint szeptember 15-ére készül el.
A város önkormányzata az elmúlt évben döntött önálló fűtőmű építéséről, Farkas Zoltán polgármester szerint azért, mert a város távfűtéses lakásainak hő- és melegvíz-ellátását biztosító, az egyesült államokbeli AES konszern tulajdonában lévő tiszapalkonyai széntüzelésű hőerőmű működési engedélye 2003-ban lejár.
Az erőműépítésre az önkormányzat által kiírt nyílt, egyfordulós pályázatot a német RWE-EnBW energetikai konzorcium többségi tulajdonában lévő Budapesti Elektromos Művek (Elmű) Rt. és az Észak-magyarországi Áramszolgáltató (Émász) Rt. közös leányvállalata, a Sinergy Kft. nyerte.
A 2,15 milliárd forint értékű beruházás költségeinek negyedét a Sinergy saját forrásból állja, 75 százalékát pedig a Magyar Külkereskedelmi Bank Rt. hitelként biztosítja. A földgáztüzelésű, 40 megawatt termikus és 6,4 megawatt villamos teljesítményű erőmű a város öt és fél ezer lakásának biztosít ez év őszétől hőt, a termelt villamos energiát pedig az Émász vásárolja majd meg.
(NAPI)
