A folyamatosan növekvő érdeklődés miatt tovább folytatja beruházási programját a Veszprém megyei Eplényben az ország egyik legnagyobb síközpontját működtető Nordica Skiaréna Kft. Palitz Izabella, a társaság értékesítési és marketingmenedzsere elmondta, fejlesztik és bővítik a pályákat, de növelik a hóágyúzás hatékonyságát is. Az 1-es pályával szemben egy lelátó, valamint egy új fogadóépület, illetve pénztár készül, de megújul a síház és a büfé környéke is.
Ha az időjárás engedi, a több mint 4,5 kilométer hosszú, különböző nehézségi fokú, az esti órákban is használható pályarendszert a hét végén szeretnék ismét megnyitni a közönség előtt. Palitz elmondta, az eddigi csaknem 900 millió forintnyi fejlesztés után a vendégek száma tavaly 25 ezerrel nőtt, s meghaladta az 55 ezret. A vendégszám ilyen mértékű növekedése őket is meglepte - legfeljebb 40 ezer síelővel számoltak. Így viszont a több mint 15 hektáros területet a helyi önkormányzattól bérlő Nordica Skiaréna Kft. tavaly megnégyszerezte nettó árbevételét, s a korábbi évek veszteséges működése után üzemi eredménye meghaladta a 71 millió forintot. Az idén megfelelő időjárás esetén Eplényben 75-80 ezren síelhetnek majd.
