BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tata újra a „vizek városa” lesz

Ha továbbra is folyamatosan emelkedik a karsztvízszint, akkor rövidesen újra csörgedeznek az egykor elhalt híres tatai források, elsősorban a város tengerszint feletti legmélyebb pontján, a Fényes-fürdő térségében. A szakemberek jelzései szerint Tata hamarosan ismét a „vizek városa” lesz.

2001. április 5. csütörtök, 11:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A tatai források sorsa akkor pecsételődött meg, amikor a 80-as évek végén a térségben több bányát bezártak és ezzel megszűnt a nagy mennyiségű karsztvíz felszínre szivattyúzása. Azóta a sorozatos mérések egyértelműen bizonyítják, hogy a mélybeli karsztvíz folyamatosan emelkedik a Dunántúli-Középhegység térségében. Az igazán bíztató előjelek 1999 nyarának végén jelentkeztek, amikor a Fényes-fürdő néhány tavánál légbuborékok törtek fel. Ezek arra utaltak, hogy az emelkedő karsztvíz pumpálja fel a levegőt.
A szakemberek szerint, ha a következő hónapok csapadékdúsak lesznek, akkor az idei nyár végén, ősz elején feltörnek az első tatai források. Kevés csapadék esetén valamelyest lassulhat a folyamat, s akkor a jövő év elején várható a források megjelenése a város legmélyebb részein, így a 32 hektáron fekvő Fényes-fürdő térségében is.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet